The Halcyon – Aktiviteler

Halcyon Hotel - Fethiye Yamaç Paraşütü

Fethiye Yamaç Paraşütü

Dünya mirası listesine aday olacak güzellikte olan, Ölüdeniz’in doğusunda bulunan 1975 metre yüksekliğindeki Babadağ, yamaç paraşütü için dünyanın en güzel uçuş noktalarından birisidir. Yaklaşık 25 dakika süren bu uçuşun rotasında Kelebekler Vadisinden, Kaya Köyüne kadar uzanan görüş açısı, doğanın tüm güzelliklerini ayaklarınızın altına seriyor. Uçuş sonrası Belcekız Plajının ipeksi kumlarına yapacağınız iniş ile paraşüt serüveniniz son bulurken, bir adrenalin ve özgürlüğün o muhteşem tutkusunu bir kere daha yaşamak isteyeceksiniz.

Fethiye Sualtı Dalışı

Berraklığı ile dillere destan Fethiye kıyıları, dalış tutkunları için ideal özelliklere sahip. Bölgede bulunan deneyimli dalış merkezleri tarafından, geniş kapsamlı eğitim kursları da verilmektedir. Akıntı olmaması güvenli şekilde bu sporu rahatlıkla öğrenmenizi ve yapmanızı sağlamaktadır. Deneyimli dalgıçların tercih ettiği 20 dalış noktasından biri olan Fethiye’de, her zevke hitap eden dalış noktaları yer alır. Sığ kayalıklar, esrarengiz mağaralar, duvar, tünellerin yanında arkeolojik dalışlar yapmakta mümkündür. Haftalık dalış turlarına katılarak, Fethiye-Kaş ya da Fethiye-Marmaris rotaları üzerindeki harika dalış noktalarını tercih edebilirsiniz.

The Halcyon
The Halcyon

12 Adalar Turu

Muhteşem bir tatilin vazgeçilmezlerinden olan Fethiye tekne turları, tatilcilerin en çok tercih ettiği aktiviteler arasında yer alır. Limandan hareket eden tekneler ile adaları keşfe çıkabilirsiniz. Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde donatılmış olan bu tekne turlarında, denizde harika dakikalar geçirebilirsiniz. Harika koyların manzarası eşliğinde adaları keşfedip farklı maceralara yelken açabilirsiniz.

Fethiye Kano – Rafting

Deniz tutkunlarının kürekleri eline alıp suyla dans edişi olan Kano ve Rafting, Fethiye Eşen Çayı üzerinde harika manzara eşliğinde yapılacak aktiviteler arasında yer alır. Lisanslı eğitmenler aracılığı ile akıntı yönünde kürek çekilerek yapacağınız bu yolculukta, manzaranın büyüsüne kapılacaksınız. Fethiye’ye gidince yapılması gereken aktivitelerden olan rafring panik atak ve yüzmeye engel olabilecek sağlık sorunu olmayan herkesin katılabileceği, eğlence, macera, adrenalin, heyecan dozu yüksek bir doğa içinde yapılan su sporu aktivitesidir.

The Halcyon
The Halcyon

Fethiye Jeep Turu

Maceraperest bir ruha sahip olan herkesin mutlaka katılması gereken jeep safari turu, Fethiye’nin baş döndüren doğasında bulunmaz fırsatlardandır. Tatilin tadını toza toprağa bulanarak tıpkı çocukluğunuzdaki gibi çıkarabilirsiniz. Dilediğiniz istikameti seçerek çok sayıda seyahat acentasının organize ettiği, jeep safari turlarına katılabilirsiniz. Ören yerleri keşfetmek, köy kültürüne tanık olmak ve leziz yemekleri tatmak da bu harika safarinin bonusları arasında yer alıyor.

Fethiye Mavi Yolculuk

Doğanın tarihle buluştuğu Fethiye’nin mavi sularında, adaları keşfetmeye ne dersiniz…. Denizi yaşamak, onun dinginliğini ve enginliğini hissetmek isteyenlerin, mutlaka katılması gereken aktiviteler arasında yer alır mavi yolculuk. Deniz ve güneş tutkunlarının gün doğumu ve gün batımının en güzel hallerini izlemek için vazgeçemediği bir etkinliktir. Yolculuğa kiminle çıkacaksınız belirledikten sonra, dilediğiniz süre ve istikameti tercih edebilirsiniz. Akdeniz ve Ege’nin en güzel kıyılarını keşfedebileceğiniz, el değmemiş koylarında doğayla ve sevdiklerinizle baş başa kalabileceğiniz en güzel, en unutulmaz Fethiye aktivitesi olarak anılarınızda yerini alacaktır.

The Halcyon
Halcyon Hotel - Fethiye-ATV-Turu

Fethiye ATV Turları

Fethiye çevresinde bulunan kültürel ve doğal güzellikleri görmek isteyen macera tutkunları ATV turlarını tercih ediyor. Farklı seyahat acentaları tarafından düzenlenen heyecanlı, bir o kadar da keyifli olan bu yolculuk tatilinize farklı bir hava katacaktır..