The Halcyon

Ölüdeniz

Ölüdeniz Ölüdeniz’in muhteşem coğrafyasında bir yanında yemyeşil ağaçlık alan, diğer yanında masmavi bir deniz bulunan Ölüdeniz plajı sıcak yaz günlerinde insanın adeta içini ferahlatan cinsten.

İster dalış gibi su sporları yapabileceğiniz, isterseniz de güneşlenip yalnızca denizinde serinleyeceğiniz bu plajda, deniz seviyesinin bir anda derinleştiğini hatırlatmakta fayda var.

Telmessos Amfi Tiyatro

Telmessos Amfi Tiyatro, Türkiye’nin denize yakın en eski tiyatrosudur.Arkeolojik kazılar sonucu ortaya çıkan Telmessos Amfi Tiyatro, erken Roma döneminden kalan yapılardan birisidir. 5000 kişilik kapasiteye sahip amfi tiyatro Bizans Döneminde arena olarak kullanılmaktaydı. Helenistik dönemde yapılan tiyatro alanı depremlerde hasar görerek 2. yüzyılda Roma Dönemi’ne ait stille yeniden inşa edilmiştir. Doğal güzelliğinin yanında tarihi detaylarının da ilgi çektiğini gözlemleme olanağı sunan amfi tiyatro mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz.

The Halcyon
Halcyon Hotel - SaklıKent

Saklıkent

Saklıkent’teki kanyonun taş duvarlarının yüksekliği, güneş ışınlarını kesecek kadar fazladır. Tam anlamıyla bir doğa harikası olarak değerlendirilen ve bir turizm merkezi olan Saklıkent’i yıl boyunca on binlerce turist ziyaret etmektedir. Ortasından bir akarsu geçen Saklıkent’te 16 adet mağara keşfedilmiştir. 3000 yıl öncesine kadar buralarda insanların yaşadığı bilinmektedir. Kanyondaki kaya duvarların yüksekliği 200 ile 600 metre arasında değişmekte, kayaların arasındaki uzaklık ise bazı noktalarda 2 metreye kadar daralmaktadır. Bu noktalardan gökyüzü neredeyse görülmemektedir.

On İki Adalar

Fethiye Körfezi’nin batı ve kuzeydoğu yönünde sıralanmış Kızılada, Delikli Adalar, Yassıca Adalar, Tersane Adası, Domuz Adası, Zeytin Ada gibi birbirine yakın mesafe bulunan 12 adadan oluşan 12 Adalar; Fethiye’nin en turistik bölgelerinden biri. Özellikle yaz sezonunda günübirlik turların veya lüks yatların sıklıkla uğradığı bu bölge berrak denizi sessiz, sakin koylarıyla denizin tadını çıkarmak isteyenler için alternatif yerlerden. Bölgeyi keşfetmenin en güzel yolu tekne turları ile benzersiz bir mavi yolculuk yapmak..

Halcyon Hotel - On İki Adalar
The Halcyon

Şövalye Adası

Bölgedeki adalar içinde üzerinde yerleşim bulunan tek ada olan Şövalye Adası, Fethiye Körfezinin ağzında, merkezin tam karşısında bulunuyor. Bu özelliğiyle Fethiye Limanı’nı daha korunaklı hala getiren, Fethiye civarında gezilecek yerlerden olan adada bir zamanlar Rodos Şövalyeleri’nin yaşadığı biliniyor. Benzersiz denizi ve plajıyla dikkat çeken adaya çoğunlukla 12 Adalar’a düzenlenen turlarla ya da tekneyle ulaşılabilir.

Tlos Antik Kenti

Fethiye’nin 42km doğusundaki Yaka Köyü’ndeki Tlos Antik Kenti, bir zamanlar bu coğrafyanın kadim devleti Likya’nın en önemli yerleşimlerindendi. Akdağlar’ın sarp batı yamaçlarından Eşen Çayı’nın getirdiği alüvyonlarla oluşmuş vadi düzlüğüne kadar uzanan bu antik kentin akropolü dik bir tepenin üzerinde kurulu.

Kayalıklara oyulmuş tapınak mezarlarıyla görülmesi gereken antik kentin agorası, surları ve kalesiyle insanı geçmiş antik zamanlarda yolculuğa çıkarıyor.

Halcyon Hotel - Tlos Antik Kenti
The Halcyon

İnlice Plajı

Yemyeşil orman yolu içerisinden çam kokuları eşliğinde ulaşılan plaj önceden kamp alanı olarak kullanıyordu.  Göcek’in muhteşem koylarından biri olan İnlice, Dalaman’a bir hayli yakın olmasından ötürü tatilcilerin sıklıkla tercih ettiği yerlerden biri. Oldukça büyük bir plaja sahip olan İnlice Plajı, yol üzeri durup deniz keyfi yapmak isteyenler için oldukça uygun bir yer. İncecik kumlar üzerinde istediğiniz bir yere kurulup tertemiz denizin keyfini çıkarın.

Bedri Rahmi Koyu

Eski adıyla Taşkaya Koyu olarak bilinen bu koyun hikayesiyle başlayalım. Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun 1974 de Göcek’e yaptığı bir yolculuk sırasında koyun yamacındaki bir kayaya çizdiği balık resmi, o günden sonra koyun adının Bedri Rahmi olarak anılmasına neden olmuş.Öyle ki bu büyük balık resmi koyun girişinde uzaktan bile seçilebiliyor ve dikkatli incelendiğinde içinde altı hayvanın tasvir edildiği görülüyor. Dolayısıyla doğal güzelliği yanında bu resimle de bolca turist çekiyor Bedri Rahmi Koyu. Ahşap iskelesi, mütevazı restoranları, çam ve zeytin ağaçları, gizli kalmış kaya mezarları ile hem doğa hem de kültür turu için birebir. Fethiye ve Göcek’ten kalkan turlarla gezilebilir.

Halcyon Hotel - Bedri Rahmi Koyu