Halcyon Hotel

Halcyon Hotel’imiz ekolojik konumu olarak ferah, rahat ve güvenilir olmakla birlikte eko turizmi en güzel yaşayacağınız yer ve konuma sahiptir.

The Halcyon Hotel Göcek marinaya 5 dakika, sahile 1 kilometre ve Fethiye merkeze 15 dakika uzaklıkta olması butik otel ziyaretçilerimize gün içerisindeki planlamalarında farklı seçenekler sunuyor.

Halcyon rooms suites, otel konseptiyle hazırlanmış bütün odalarında ücretsiz wifi hizmeti ve klima olanaklarıyla odanızda geçireceğiniz vakitleri neşelendiriyor.

The Halcyon Hotel’de Covid-19 genelgesi kapsamında bütün dezenfekte işlemleri yapılarak siz değerli misafirlerimize sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir tatil geçirmenize olanak sağlıyor.

Fethiye bölgesindeki butik oteller arasında en iyi butik otellerden birisi olan Fethiye Halcyon Hotel’imizde sizleri ağırlamaktan onur ve şeref duyarız.

Fethiye Göcek’te bulunan Halcyon Hotel’imizde konaklayan ziyaretçilerimizin yürüme, bir ulaşım aracı veya bizim sağlamış olduğumuz etkinliklerle eğlenerek gezebileceği yerler:

 • Göcek Marina

~ Türkiye’nin en güvenilir marinalarından birisi olan ve Akdeniz’i Ege ile buluşturan Göcek Marina çevreye olan duyarlılığı ve restoran çeşitleriyle sizleri mest edecektir. Bunların yanı sıra Fethiye merkeze 5 dakika uzaklıktadır.

 • Goceky D-Marin

~ Göcek Hotel’lerinin ziyaretçilerine sağladığı bir diğer avantajı ziyaretçilerine kendilerini gayet özel hissettirecek olmasıdır. Çünkü Mısır’dan özel olarak getirtilen kumu ziyaretçilerini gerçekten etkiliyor.

 • İnlice Plajı

~ Fethiye Göcek Hotel’lerinin böyle bir plaja yakın olması gerçekten çok büyük bir avantaj. Belediyenin sağlamış olduğu makul fiyatlardaki tuvalet, duş, şezlong ve şemsiye hizmetleri, ardından Fethiye Göcek Belediyesi tarafından işletilen kafe olanağı ziyaretçilerini misafirperver bir şekilde karşıladığını gösteriyor.

 • Günlüklü Plajı

~ Günlük ağaçlarının bulunmasından dolayı bu isme sahip olan Günlüklü koyunda, doğa ve deniz eşliğinde eğlenceli vakitler geçirebileceksiniz. Fethiye ve Göcek arasında kalan bu koy merkeze sadece 10 kilometre uzaklıkta.

 • Sarıgerme Plajı

~ Sakinliğin üstün olduğu 7 kilometrelik Sarıgerme kumsalında her yaz turistlerin ve yerlilerin kesinlikle uğramadan geçmediği bir yer diyebiliriz. Sarıgerme’nin Fethiye Göcek’e 30 dakikalık bir mesafede olması ve sunduğu eşsiz manzarası planlarınız arasına eklemeniz için bir artı olabilir.

 • Çalış Plajı

~  Fethiye Göcek’e 25 kilometre mesafede olan Çalış Plajı, denizde sizlere sunulan çeşitli etkinliklerle ailecek veya arkadaşlarınızla gününüzü eğlence ile doldurabilirsiniz. 4 kilometre uzunluğunda olan Çalış Plajı genellikle sabahları daha durgun ve sakin bir denize sahip olurken günün ilerleyen saatlerinde denizdeki dalga seviyesinin artışını görebilirsiniz.

 • Bedri Rahmi Koyu

~ Göcek Fethiye’de tatil planlayan herkesin Göcek’teki en sakin bir o kadar da huzurlu koyları arasından Bedri Rahmi Koyu’nu gidip görmenizi tavsiye ederiz. Koyun isminin geliş hikayesi oldukça etkileyicidir; Bedri Rahmi’nin koyu ziyaret etmesiyle bir kaç tane kaya parçasının üzerine balık gibi görünen ancak aslı balık resminin içerisinde 6 tane hayvanı gizleyen bir sanat eserini ortaya çıkarmasıyla koyun isminin Bedri Rahmi Koyu olarak verilmiştir.

 • Göbün Koyu

~ Fethiye Göcek koyları arasından en korunaklı olan Göbün Koyu’nun batı kısmında yapılan araştırmalara göre bir kısmı geç Bizans döneminden ve bir kısmının ise Rum evleri olduğunu gösteriyor. Ağaçlarla süslü olan bu koyda keyifli bir tatil geçirmenizi temenni ederiz.

 • Boynuzbükü Koyu

~ Fethiye Göcek’te bulunan 12 adadan biri ve Fethiye Körfezi’nin en geniş koyu olan Boynuzbükü Koyu dalgakıran sayesinde denizi adeta kağıt gibidir.

 • Kleopatra Hamamı Koyu

~ Göcek Fethiye’de Mısırlılar zamanında Koyda sıcak su kaynağının varlığını keşfettiklerinde Mısır kraliçesi Kleopatra’ya Akdeniz’i ziyaret edişinde hediye olarak bu hamamı yapmışlar bu sebeple koyun adı bu batık hamamı anımsatan hamam sayesinde Kleopatra Koyu olarak adlandırılmıştır. Bu koya giderek birbirinden güzel balıkları ve yeşil ile iç içe olan denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

 • Sarsala Koyu

~ Fethiye Göcek’te bulunan Sarsala koyu hafta içi sakinliğinde dalgasız ve sığ denizin tadını çıkarabilirsiniz. Yakınlarında herhangi bir işletme bulunmadığından günübirlik gitmeyi tercih edebilirsiniz.

 • Ekincik Koyu

~ Fethiye Köyceğiz de bulunan Ekincik Koyu yat turizimcilerinin en uğrak yerlerinden birisi olup günde 50-60 tekne demirlenebilmektedir. Akdeniz mutfağına ait birbirinden lezzetli yemekleri yiyebileceğiniz Ekincik Koyundaki restoronda yemeğinizi yiyebilir ve denizin keyfinin cıkarabilirsiniz.

 • Aşı Koyu

~ Fethiye Muğla’nın günümüze kadar doğasını en iyi koruyabilmiş koyları arasında olan Aşı Koyunda kalabalıktan biraz daha uzak ve yeşil ile mavinin insana verdiği huzurla sizin kültürünüzü geliştirecektir. Yolunun  biraz kötü olması ve arıların bazı saatlerde yoğun olması dezavantajlarından bazılarıdır.

 • Yavansu Koyu

~ Fethiye Göcek’te bulunana Yavansu Koyu melteme açıktır bu sebeple rüzgarın olması barınmaya pek fazla müsait olamayacağından günübirlik ziyaretleriniz arasına eklemek isteyebileceğiniz bir koydur. Yavansu denilmesinin sebepleri ise dağdan gelen su ancak hayvanların içebileceği özlükte olduğundandır. Sahildeki martı figürlerinden dolayı ise Yavansu Koyunun bir diğer adı ise “Martı Koyu”dur.

 • Kille Bükü Koyu

~ Muğla Dalaman’da  Boynuzbükü ve Taşyaka arasında yer alan Kille Bükü Koyu plajlı bir koy olması ve yeşil çam ağaçlarıyla kaplı olması içinizi ferahlatacağına eminim. Araba ile ulaşım sağlayabileceğiniz bu koyda kendinize göre belirlediğiniz denizin çeşitli noktalarında denize girebilir ve eğelenceli vakitler geçirebilirsiniz.

 • Sıralıbük Koyu

~ Muğla Dalaman’da bulunan şüphesiz Göcek’in en güzel koylarından birisi olan Sıralıbük Koyu günlük olarak tur teknelerinin de uğradığı bir koydur. Tatlı su ile tuzlu suyun buluştuğu bu dibi görünen berrak koyu gezip görmenizi temenni ederim. Sahilinin taşlı olması ayağınızda bazı yaralanmalara sebep olabileceğinden deniz ayakkabılarınızı yanınızda götürmenizde fayda var.

 • Akvaryum Koyu

~ Fethiye Muğla’da bulunan adını berrak suyundan alan Akvaryum Koyunda hem yüzenleri hem balık tutanları görebilirsiniz. Yaz sıcaklığında sizi serinletecek esintileri sayesinde sıcağı hissetmeyeceksiniz.

 • Cennet Koyu

~ Fethiye Muğlada yer alan Cennet Koyu arkadaşlarınızla kamp atabileceğiniz mükemmel bir koy. Ayrıca Cenney Koyu Fethiye’nin baştan aşağı huzur veren köşelerinden biridir. Eşsiz olan Cennet Koyu’nu mutlaka ziyaret etmelisiniz şimdiden iyi eğelenceler.

 • Ayten Koyu

~ Fethiye Muğla’nın az bilinen koylarından birisi ayrıca gitmesi oldukça kolay. Kalabalık olmayan kafa dinleyebileceğiniz doğa harikası Ayten Koyunda huzurun tadına doyacaksınız. Etrafında yemek yeme yerleri olmadığından giderken yanınızda bir şeyler götürmenizi tavsiye ederiz.